Biz Kimiz?

Firmamız 2011 yılında Dr. Yakup Kasımoğlu’nun girişimiyle sağlık sektöründe hizmet kalitesini geliştirmek ve tedavi başarısını yükseltmek amacıyla çalışma hayatına başladı. Kurulduğu iki yıl içerisinde hızla büyüyen ve bugünkü ismini alan Cenomed Türkiye’nin dört bir yanında yüzlerce hastanın başarıyla sonuçlanan tedavisine katkıda bulunmaktadır.

Özellikle doku mühendisliğine ve ileri tedavi ürünlerine odaklanan firmamız bu alandaki yenilikleri ve gelişmeleri sürekli takip etmektedir. Tedariğini yaptığımız ürünlerin hangi alanlarda ve ne şekilde daha etkin kullanılabileceğiyle ilgili eğitimler vermekte, daha iyi tedavi çözümleri üretmek adına hekimlerle birlikte çalışmaktadır. Kalp-damar cerrahisi ürünleriyle başladığımız ve zamanla omur, ortopedi, diş hekimliği, KBB ve plastik cerrahi greftlerini de eklediğimiz ürün yelpazemiz büyümeye devam etmektedir.

Firmamız hedeferine ulaşmak amacıyla, ürünleri dünyanın pek çok yerinde kullanılan Avrupa’nın öncü doku mühendisliği kuruluşu CenoBiologics’in ülkemizdeki tek yetkili distribütörlük görevini yürütmektedir. CenoBone, CenoDerm, CenoMembrane, CenoValve, CenoTendon, CenoVein, CenoConduit, CenoArtery ve AmniPatch kategorilerinde yüzlerce ileri tedavi ürünün tedariğini sağlamaktadır.

Ürünlerimizin sağladığı yüksek tedavi kalitesinin ülkemizin her yerindeki hasta ve doktorlar tarafından ulaşılabilir hale gelmesini amaçlıyoruz ve bu yolda çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Cenobiologics Doku Merkezi

CenoBiologics, alanında 20 yılı aşkın tecrübesi bulunan pratisyenler tarafından 2011 yılında kurulan bir doku mühendisliği firmasıdır.

İngiltere’de yer alan Bedford Technology Park’ta en ileri teknoloji kullanılarak inşa edilmiş tesisinde faaliyetini sürdüren firma, insan kaynaklı greft işlemekte ve uluslararası tedariğini yapmaktadır. FDA, EU, HTA, ISO (13485 & 9001) tarafından belirlenmiş yasal yükümlülüklerin ve yüksek standartların tümüne uygun olarak oluşturulmuş bir kalite yönetim sistemi çerçevesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ürünlerimiz, ürünle alakalı oluşabilecek herhangi bir soruna karşılık 5.000.000 İngiliz Sterlin’ine kadar sigortalanmıştır.

EATB (European Association of Tissue Banks) üyesi olan CenoBiologics, hem AATB (American Association of Tissue Banks) hem de EATB tarafından belirlenmiş standartlara ve etik kurallara sadık çalışmaktadır.

CenoBiologics’in üretim tesisine ilişkin tüm denetimler ve ruhsatlandırma periyodik olarak HTA (Human Tissue Authority) tarafından gerçekleştirilmektedir.

27 Ekim 2010 tarih ve 27742 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, “İnsan Doku ve Hücreleri ile Bunlarla İlgili Merkezlerin Kalite ve Güvenliği Hakkında Yönetmelik” uyarınca, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu tarafından ön başvurusu kabul edilmiş kuruluşlardan birisidir. 4 Nisan 2014 tarih ve 28962 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren “İnsan Doku ve Hücre Ürünlerinin Ruhsatlandırılması ve Bu Ürünlerin Üretim, İthalat, İhracat, Depolama ve Dağıtım Faaliyetlerini Yürüten Merkezler Hakkında Tebliğ“ hükümleri gereğince ruhsatlandırma süreci devam etmektedir.